• YARIM ALTIN
  2.523,00
  % -1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  13,5513
  % -0,96
 • € EURO
  15,1222
  % -0,94
 • £ POUND
  18,1617
  % -0,88
 • ¥ YUAN
  2,1267
  % -0,89
 • РУБ RUBLE
  0,1734
  % -1,13
 • BITCOIN/TL
  514679,200
  % 1,62
 • BIST 100
  %

Erdoğan: Stokçular bedelini ağır ödeyecek

Erdoğan: Stokçular bedelini ağır ödeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’a hareketi öncesinde Atatürk Havalimanında açıklamalarda bulundu.

“İkili ilişkilerimizde son yıllarda kaydedilen mesafeden inşallah bundan sonrası çok daha verimli şekilde devam edecektir.” diyen Erdoğan, “Katar’la yeni anlaşmalarla dayanışmamızı perçinleştireceğiz.” ifadesini kullandı.

Erdoğan, “Katar’ın yanı sıra Körfez’deki diğer ülkelerle de iş birliğimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Körfez bölgesinde diyalog kapılarının tekrar açılması ve yanlış anlamaların giderilmesi yönünde yürütülen diplomatik çabaları memnuniyetle karşılıyoruz. Türkiye olarak tüm Körfez ülkeleriyle olan birlikteliğimizi, dayanışmamızı, bundan sonraki ilişkileri çok daha güçlenerek devam ettirmekten yanayız.” diye konuştu.

Erdoğan, “Türk iş adamlarına Katar’da verilen işlerin tutarı 15 milyar dolar civarındadır.” dedi.

Erdoğan, “Şubat ayı içerisinde Abu Dabi’ye ziyaretim olacak.” açıklaması yaptı.

Erdoğan, “Yatırım düşmanı mandacılara rağmen ülkemizi bütüteceğiz.” dedi.

Erdoğan, asgari ücret ile ilgili, “Biz kesinlikle bu noktada işçimizi zora sokmayacağız. Asgari ücret noktasında da inşallah en uygununu, en ideal olanını gerek brüt gerek net masaya yatırarak nihai kararımızı vereceğiz. Sadece işçi kesiminin memnuniyeti değil, işveren kesiminin de alınan karardan memnun olması gerekiyor.” diye konuştu.

“Özellikle benim en çok rahatsız olduğum konu stokçuluk.” diyen Erdoğan, “Şu anki cezai müeyyide çok düşük. Mehmet (Muş) Bey’e söyledim, hazırlıklarınızı yapın bu müeyyideyi onları rahatsız edici bir noktaya çıkaralım. Bedelini ağır ödeyecekler. Çünkü vatandaşımıza hele hele gıdada bu tür zulmü yapanlara biz ‘Buyur yoluna devam et diyemeyiz.” ifadesini kullandı.

Ayrıntılar geliyor…

YORUMLAR YAZ